Przekładnie nmrv

W procesie technologicznym tarczy (lub tulei) o znacznie zróżnicowanych przekrojach poprzecznych w pierwszej operacji należy obrobić powierzchnie walcową i czołową o możliwie największych średnicach, stanowiące bazy w dalszych operacjach. Współosiowość otworu z po-wierzchnią zewnętrzną zapewnia przyjęcie właściwej kolejności obróbki, zależnie od kształtu powierzchni zewnętrznej oraz wielkości produkcji. W produkcji małoseryjnej najpierw wykańcza się otwór, który stanowi bazę do wykonania współosiowej powierzchni zewnętrznej. W produkcji wielkoseryjnej oraz masowej (np. zewnętrznych pierścieni łożysk tocznych) najpierw szlifuje się powierzchnie zewnętrzne, a następnie bazując na zewnętrznej powierzchni walcowej szlifuje się otwór. Przyjęcie takiej kolejności operacji umożliwia szlifowanie powierzchni zewnętrznej na szlifierce bezkłowej, co wydatnie skraca czas wykonania.
Gdy konieczne jest zachowanie współosiowości zewnętrznych powierzchni tulei z powierzchnią wałka, na który tuleja jest wciskana (np. bieżnia wałeczków łożyska tocznego), należy najpierw wykończyć otwór i dopiero po wciśnięciu tulei na wałek wykańczać jej powierzchnię zewnętrzną.

  • Tytuł wpisu: Przekładnie nmrv
  • Adres witryny: www.motovario.eu
  • Data dodania: 11.09.2015 roku
Oceń stronę

Ocena: 2.3/10 (10 głosów)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Wycinanie laserowe

Wycinanie laserowe »Dodano - 27.10.2011

Obróbka metali jest domeną działania firmy Metal-Jawor.Opisywana witryna ma na celu przybliżyć klientom ofertę przedsiębiorstwa.laserowe cięcie metali jest czynnością wymagającą fachowości oraz wykorzystania urządzeń,które nie zniszczą tworzywa obrabianego.Przedsiębiorstwo Metal-Jawor, oferuje w ramach swoich usług cię... zobacz szczegóły wpisu »

Motoreduktor

Motoreduktor »Dodano - 11.09.2015

Zależnie od wielkości programu produkcji części o kształcie obrotowym obrabia się na tokarkach, rewolwerówkach, automatach jednowrzecionowych, automatach wielowrzecionowych, półautomatach jednowrzecionowych lub półautomatach wielowrzecionowych. Części drobne o powierzchniach obrotowych wykonywane w dużych seriach obrab... zobacz szczegóły wpisu »

Koperty Tekturowe 3D

Koperty Tekturowe 3D »Dodano - 31.10.2015

Gama-Pack przedstawia i poleca praktyczne i tanie koperty samoprzylepne przestrzenne.Koperty z tektury przestrzenne 3D - samoprzylepne zamknięcie.Ekologiczne, 100% przeznaczenie do recyklingu.Przeznaczenie do wysyłki broszur, książek, drobnych przedmiotów, zdjęć, dokumentów.Najszybsze, proste, w 100% samoprzylepne zamk... zobacz szczegóły wpisu »

Profile stalowe

Profile stalowe »Dodano - 05.04.2017

Przedsiębiorstwo Machinery, Automation & Know-How to dynamicznie działająca firma działająca w branży profili stalowych. W posiadanej ofercie ma ogromny asortyment rur, profili stalowych kwadratowych oraz prostokątnych. Są to produkty zrobione ze stali czarnej bądź ocynkowanej. Produkty wytworzone zostały z najleps... zobacz szczegóły wpisu »

Kurtyny paskowe pcv

Kurtyny paskowe pcv »Dodano - 12.12.2019

Eurtop to przedsiębiorstwo z siedzibą w Łodzi specjalizujące się w wyrobie kurtyn paskowych z folii PCV, które są wykorzystywane między innymi na zapleczach różnych firm, w zakładach produkcyjnych, magazynach i centrach logistycznych, mroźniach i chłodniach, spawalniach oraz pojazdach dostawczych. Firma przedstawiająca... zobacz szczegóły wpisu »

Bariery odbojowe chroniące kolumny i słupy przed udarami wózków

Bariery odbojowe chroniące ko »Dodano - 12.02.2020

W każdej gałęzi przemysłu obowiązują restrykcyjne przepisy zachowania środków bezpieczeństwa, zarówno w halach produkcyjnych czy też magazynach. By właściwe zabezpieczyć każde miejsce należy zamontować specjalistyczne produkty zabezpieczające, które są różnorodne w zależności od przeznaczenia. Dobre zamontowanie odpowi... zobacz szczegóły wpisu »

Kuma - producent węży PCV

Kuma - producent węży PCV »Dodano - 05.05.2020

Witamy w firmie Kuma. Jeśli poszukujesz węży elastycznych do swojej firmy, domu, gospodarstwa to bardzo dobrze trafiłeś. W naszej ofercie znajdziesz przewody z najlepszych materiałów, niezawodne, wykonane z troską o każdy detal. Większe zamówienie dostarczymy do Ciebie własnym transportem, w możliwie najkrótszym czasie... zobacz szczegóły wpisu »

Weni Solution

Weni Solution »Dodano - 30.09.2020

WENI SOLUTION jest marką pożądaną, która zajmuje się sprzedażą oraz naprawą laserów Co2, fibrowych, markerów oraz wielomodułowych ploterów tnących. Na rynku Polskim i zagranicznym jesteśmy od ośmiu lat. Wybierając współpracę z naszą firmą możesz liczyć na długą gwarancję do pięciu lat wraz z serwisem na terenie całej E... zobacz szczegóły wpisu »

Integracja systemu APS

Integracja systemu APS »Dodano - 21.02.2023

Chcąc prowadzić firmę rzetelnie nie możemy opierać się na sztampowych metodach budowania biznesu. Wdrożenie najnowszych platform planowania jak też usprawnienie planów produkcyjnych opartych na sztucznej inteligencji sprawi, że możemy zdecydowanie wyprzedzić konkurencję i liczyć na bardzo duży zysk. Dlatego warto skorz... zobacz szczegóły wpisu »