Przekładnie nmrv

W procesie technologicznym tarczy (lub tulei) o znacznie zróżnicowanych przekrojach poprzecznych w pierwszej operacji należy obrobić powierzchnie walcową i czołową o możliwie największych średnicach, stanowiące bazy w dalszych operacjach. Współosiowość otworu z po-wierzchnią zewnętrzną zapewnia przyjęcie właściwej kolejności obróbki, zależnie od kształtu powierzchni zewnętrznej oraz wielkości produkcji. W produkcji małoseryjnej najpierw wykańcza się otwór, który stanowi bazę do wykonania współosiowej powierzchni zewnętrznej. W produkcji wielkoseryjnej oraz masowej (np. zewnętrznych pierścieni łożysk tocznych) najpierw szlifuje się powierzchnie zewnętrzne, a następnie bazując na zewnętrznej powierzchni walcowej szlifuje się otwór. Przyjęcie takiej kolejności operacji umożliwia szlifowanie powierzchni zewnętrznej na szlifierce bezkłowej, co wydatnie skraca czas wykonania.
Gdy konieczne jest zachowanie współosiowości zewnętrznych powierzchni tulei z powierzchnią wałka, na który tuleja jest wciskana (np. bieżnia wałeczków łożyska tocznego), należy najpierw wykończyć otwór i dopiero po wciśnięciu tulei na wałek wykańczać jej powierzchnię zewnętrzną.

  • Tytuł wpisu: Przekładnie nmrv
  • Adres witryny: www.motovario.eu
  • Data dodania: 11.09.2015 roku
Oceń stronę

Ocena: 2.3/10 (10 głosów)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Torby papierowe

Torby papierowe »Dodano - 18.10.2011

BLUEPACK oferuje kompleksową obsługę w dziedzinie produkcji toreb reklamowych. Oferta obejmuje zarówno torby nielaminowane, jak i laminowane matowe. Specjalnością firmy są torby papierowe z wysokiej jakości papieru. Oferta adresowana jest do galerii handlowych, banków oraz innego rodzaju firm. Na każdym artykule wykona... zobacz szczegóły wpisu »

Taśmy dwustronne

Taśmy dwustronne »Dodano - 09.10.2013

ZIMEX IMPORT-EXPORT jest autoryzowanym dystrybutotem taśm samoprzylepnych dla przemysłu, w tym również taśm elektroizolacyjnych. Oferujemy możliwie szeroki dostęp do artykułów koncernu SCAPA w sposób jak najbardziej korzystny dla odbiorcy. Dysponujemy solidnym zapleczem logistycznym, a rynkiem zbytu ZIMEX są branże tak... zobacz szczegóły wpisu »

Motoreduktor kątowy

Motoreduktor kątowy »Dodano - 03.10.2014

Prąd stanu jałowego I0 ma charakter zupełnie taki sam jak we wspomnianym już przykładzie cewki z rdzeniem stalowym. Wartość jego wynosi 5... 10% prądu znamionowego występującego przy pełnym obciążeniu transformatora. Prąd ten można rozłożyć na dwie składowe: czynną i bierną. Składowa czynna jest stosunkowo bardzo mała ... zobacz szczegóły wpisu »

Sprzedaż falowników

Sprzedaż falowników »Dodano - 06.10.2014

Łączniki dzielimy na suche i olejowe w zależności od ośrodka, w którym pali się łuk. Łuk wydłuża się i przesuwa na zewnątrz pod wpływem działania na niego pola magnetycznego. Przez zastosowanie kilku przerw na biegun zmniejsza się napięcie na każdym łuku cząstkowym, co zmniejsza intensywność jego palenia i ułatwia zgas... zobacz szczegóły wpisu »

Www.cdw.net.pl - lakiery wodne

Www.cdw.net.pl - lakiery wodn »Dodano - 16.06.2015

Oferta naszej spółki to 3 kluczowe profile działalności, mianowicie są to systemy lakiernicze, systemy klejowe a także centrum stolarskie. Priorytetowym zadaniem jest dostosowywanie się do potrzeb naszych Nabywców, a oprócz tego sprzedawanie najwyższej jakości rozwiązań dla branży meblarskiej. Oferujemy międy innymi la... zobacz szczegóły wpisu »

Mierniki wilgotności

Mierniki wilgotności »Dodano - 20.11.2017

Firma TANEL z siedzibą w Gliwicach zajmuje się produkcją wyspecjalizowanych mierników wilgotności powietrza i różnego rodzaju materiałów – np. drewna, skóry czy betonu. Wieloletnie doświadczenie pozwala tworzyć urządzenia o dużej niezawodności i różnych zastosowaniach. TANEL produkuje, a także kalibruje i testuje wilgo... zobacz szczegóły wpisu »

Artykuły spawalnicze Katowice - Pro Mar

Artykuły spawalnicze Katowice »Dodano - 12.12.2019

F.H.U. Promar Chorzów proponuje artykuły spawalnicze, osprzęt do spawania, urządzenia spawalnicze, części eksploatacyjne oraz materiały BHP. W swojej ofercie mamy np:urządzenia do spawania MMA, urządzenia do spawania MIG/MAG, reduktory i palniki, druty rdzeniowe. Zatrudniamy zespół ludzi z doświadczeniem w branży spawa... zobacz szczegóły wpisu »

Wysokiej jakości taśma stolarska

Wysokiej jakości taśma stolar »Dodano - 16.04.2020

O ile interesują Państwa wysokiej klasy narzędzia stolarskie w rozsądnej cenie, ale nie możecie na nieszczęście znaleźć niczego wartego uwagi, to jak najszybciej odwiedźcie nasz sklep internetowy. Dla nas najważniejsze jest zawsze zadowolenie klientów, z tej przyczyny oferujemy oryginalne narzędzia od największych prod... zobacz szczegóły wpisu »

Netecs - wentylatory promieniowe

Netecs - wentylatory promieni »Dodano - 07.10.2021

Ekoinnowacje i ekorozwój w NETECS obejmują nowe procesy produkcyjne takie jak produkcja wentylatorów o wysokiej sprawności, wyważanie wirników wentylatorów, cięcie laserem w blasze stalowej, nierdzewnej, aluminiowej, gięcie na prasie krawędziowej, wykrawanie rewolwerowe stali ocynkowanej, a także nowe metody biznesowe ... zobacz szczegóły wpisu »