Falowniki SK 500E

Drugim bardzo ważnym warunkiem w obróbce odlewów jest konieczność zgrubnego obrobienia powierzchni mających wpływ na odkształcanie się części na skutek zmiany wartości naprężeń własnych spowodowanej usunięciem warstwy wierzchniej (naskórka). Po wykonaniu obróbki zgrubnej tych powierzchni należy przystąpić do ich obróbki wykańczającej, rozpoczynając od powierzchni obrobionej zgrubnie w pierwszej, operacji procesu technologicznego.
W operacjach tych zostaną usunięte warstwy wierzchnie powierzchni obrabianych, dzięki czemu następuje wyzwolenie naprężeń własnych. Wiercenie otworów wykonywane w grupie operacji wykańczających nie będzie powodowało odkształcenia części, ponieważ w tej operacji nie usuwamy warstwy wierzchniej odlewu.
Omawiana część nie jest poddawana obróbce cieplnej, a więc w drugiej grupie operacji wykonuje się obróbkę wykańczającą. Kolejność operacji w tej grupie jest następująca:
Oper. 6 — frezowanie powierzchni styku z kadłubem silnika na gotowo na frezarce pionowej.
Oper. 7 — wiercenie otworów 0 19 na wiertarce kolumnowej.
Oper. 8 — pogłębianie otworów 0 19 na wiertarce kolumnowej.
Oper. 9 — szlifowanie (w produkcji wielkoseryjnej — przeciąganie) powierzchni bocznych na wymiar 160 ° na szlifierce do płaszczyzn.
Oper. 10 — frezowanie rowka na zaczep półpanewki na frezarce pionowej.
Oper. 11 — stępienie ostrych krawędzi (operacja ślusarska).
Oper. 12 — mycie i suszenie.
Oper. 12K — kontrola ostateczna wg karty instrukcyjnej.

Oceń stronę

Ocena: 4.5/10 (2 głosów)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Filtry kasetowe

Filtry kasetowe »Dodano - 11.10.2011

Serwis przedstawia ofertę materiałów do filtracji powietrza firmy FILTERPOL. Oferta obejmuje filtry w rozmiarach tradycyjnych i zgodnych z oczekiwaniami klienta. Filtry typu paint stop z oferty wykorzystywane są np. w warsztatach lakierniczych. Firma oferuje wysokiej jakości filtry kasetowe do wstępnego oczyszczania po... zobacz szczegóły wpisu »

Spawarki

Spawarki »Dodano - 02.11.2011

Planując kupić materiały spawalnicze z pewnością zechcemy poznać najpierw ich ceny. Dzięki temu będziemy mogli się przygotować pod względem finansowy na niezbędny wydatek. Będzie to także pewnego rodzaju komfort psychiczny, bo nie będziemy się przejmować, czy nam starczy funduszy na wszelkie zakupy. Część firm udziela ... zobacz szczegóły wpisu »

Metalowe ogrodzenia, nogi meblowe i obróbka blach

Metalowe ogrodzenia, nogi meb »Dodano - 15.11.2011

Obróbka blach metalowych przy zastosowaniu nowoczesnych maszyn, oraz także ciecia laserowego, które zapewnia najważniejszą precyzję oraz wytworne wykończenie. Nasze obsługi zawierają gięcie, spawanie TIG/MIG i krojenie blach, i także zajmujemy się uzyskiwaniem przedmiotów codziennego użytku z metalu: nóg i okuć meblowy... zobacz szczegóły wpisu »

Spedycja i serwis samochodów ciężarowych

Spedycja i serwis samochodów »Dodano - 15.11.2011

Transport i wysyłka, i także usługi serwisowania i diagnostyki samochodów ciężarowych. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która zdoła zaoferować najwyższej klasy usługi w aspekcie przewozu dóbr. Nasze działania określa punktualność, niezawodność i sprężystą oraz korzystną cenowo oferta. Prowadzimy także usług... zobacz szczegóły wpisu »

Pokoje z wyżywieniem w Szczawnicy

Pokoje z wyżywieniem w Szczaw »Dodano - 20.11.2011

Apartamenty w Szczawnicy w wygodnej lokalizacji - spędźże z nami przyjaźnie letnie wakacje oraz zimowe ferie. Oferujemy rozległe pokoje z całym wyposażeniem oraz opcja wyżywienia. Apartamenty są umieszczone w przystępnym położeniu, skąd można szybko dostać się na stoki i do centrum Szczawnicy. Oferujemy popularne ceny ... zobacz szczegóły wpisu »

Sprężyny

Sprężyny »Dodano - 28.02.2012

Firma HS Sprężyny prezentuje swój szeroki asortyment sprężynowy. Proponujemy sprężyny ściskane, rozciągane, skrętne i kształtowe. U nas każdy może liczyć na jednostkowe traktowanie oraz dokładne wykonanie zamówienia. Prowadzimy fachowe doradztwo w dziedzinie, którą się zajmujemy. Katalogi zawierają tylko standardowe wy... zobacz szczegóły wpisu »

Place zabaw

Place zabaw »Dodano - 16.06.2012

Ringpol jest jednym z solidniejszych dystrybutorów placów zabaw w Polsce i w Europie. Ringpol wyróżnia się zarówno na rodzimym rynku a także w krajach takich jak Rosja.Główna linia produkcyjna to po pierwsze elementy dla placów zabaw takie jak: huśtawki, bujaki, wieże, ścianki wspinaczkowe czy też poręcze. Nie sposób w... zobacz szczegóły wpisu »

Www.cdw.net.pl - lakiery wodne

Www.cdw.net.pl - lakiery wodn »Dodano - 16.06.2015

Oferta naszej spółki to 3 kluczowe profile działalności, mianowicie są to systemy lakiernicze, systemy klejowe a także centrum stolarskie. Priorytetowym zadaniem jest dostosowywanie się do potrzeb naszych Nabywców, a oprócz tego sprzedawanie najwyższej jakości rozwiązań dla branży meblarskiej. Oferujemy międy innymi la... zobacz szczegóły wpisu »

Walor.com.pl - pas klinowy

Walor.com.pl - pas klinowy »Dodano - 24.08.2015

Już teraz chcemy państwu zaproponować interesującą ofertę sprzedażowa naszej firmy, w której uwzględniliśmy przede wszystkim najlepszej klasy asortyment . Oferujemy opaski kablowe, przeróżnej szerokości, jak i wielkości. Poza tym w propozycji handlowej można odnaleźć pasy klinowe, a także łańcuchy rolkowe. Możemy zagwa... zobacz szczegóły wpisu »

Przekładnie nmrv

Przekładnie nmrv »Dodano - 11.09.2015

W procesie technologicznym tarczy (lub tulei) o znacznie zróżnicowanych przekrojach poprzecznych w pierwszej operacji należy obrobić powierzchnie walcową i czołową o możliwie największych średnicach, stanowiące bazy w dalszych operacjach. Współosiowość otworu z po-wierzchnią zewnętrzną zapewnia przyjęcie właściwej kole... zobacz szczegóły wpisu »